A fodrászok mindennapjait meghatározzák a különböző hajszínek, melyek a legtöbb esetben a mai trendeknek megfelelően valamilyen melír formájában kerül a frizurákba. Tucatnyi melírtechnikát használunk, és ismerünk, de nagyon fontosnak tartom, hogy ezeket helyesen alkalmazzuk, tudjuk mikor melyiket, milyen hajra, színre lehet alkalmazni. Mikor a legoptimálisabb a technika kiválasztása egy adott színhatás eléréséhez. Ehhez nagyon fontos a színelméleti tudás is. A felhasznált anyagok és eszközök helyes használata, gondolok itt az anyageloszlatásra, anyagfelhordásra, ezek satírozására.
Részletesen átbeszéljük és megmutatom a szabadkezes és fóliás melírtechnikákat és ezek kombinációit. Megmutatom mire figyelj, mire vigyázz, hogy lesz szebb az átmenet, hogyan tudod tőtől indítani a tincseket. Milyen hajtípusba melyik melír javasolt, hogy szépen mutasson. Az anyaghasználatnál nem mindegy mit használsz, ha fóliába vagy ha szabadkézzel készíted, ezeket a fontos szabályok az egészen az árnyalatok elkészítéséig elmondom. Mi a különbség köztük és számos ötletet, praktikát, apró trükköket, fontos szabályokat tanulunk meg ezekről, hogy biztonságosan és tudatosan készítsünk szabadkezes melírt.
Mit tanulhatsz a tanfolyamon? Magabiztosságot a melírtechnikák készítéséhez. Tudatosan felépített és elkészített melírtechnikákat, többet nem lesz akadály egy fotó alapján, hogy melyik technikát válaszd.
Program:
- szőkítések speciálisan a melírtechnikákra ültetve
- különböző árnyalatok elkészítése-specializáció
- melírtechnikák felsorolása, értelmezése, csoportosítása
- kommunikáció elmélet, gyakorlata vendéggel, hogyan fejtsd meg minél pontosabban, hogy - mit is szeretne igazából vendéged
- szabadkezes, fóliás melírtechnikák gyakorlatban, különböző eszközök helyes használata, anyageloszlatás.